В СБУ сьогодні сидять цілі відділи з Росії, – політичний експерт

Після Майдану потрібно було повністю реформувати правоохоронну систему. Адже наша армія знищена, а в СБУ сидять цілі відділи з Росії.

Про це в ефірі спецпроекту з Наташою Влащенко на телеканалі ZIK заявив політичний експерт Сергій Дацюк.

Відповідаючи на питання ведучої, чому після Революції Гідності Україна не змінилася, гість програми зазначив, що після Майдану країна припустила декілька системних помилок.

«І перша системна помилка зводиться до неблагородних мотивацій правлячого класу. Ці неблагородні мотивації не дозволяють нам запустити і супроводжувати конституційний процес як такий. От проблеми ГПУ та інших органів – це все проблеми Конституції. При чому Конституції нової, яка запускає новий етап», – зазначив Сергій Дацюк.

З слів експерта, ще одна помилка України після Майдану – потрібно було повністю реформувати правоохоронну систему.

«Армія знищена, в СБУ сидять цілі відділи з Росії. Ми воюємо з Росією і нам взагалі не зрозуміло, як працювати у цій ситуації. Так, нам треба було проводити люстрацію, створювати НАБУ, але треба було створити і певну стратегію, яка би показувала, що люстрацію ми проводимо за такий ось період і визначити її конкретні завдання. Після цього треба було зняти усі політичні посади і запустити туди виключно професіоналів. Це було чітко прописано»,– зауважив Дацюк.

Але, додав гість програми, оскільки мотивація примітивна і не спрямована на державність, це вилилося у те, що правлячий клас в особі Порошенка і тих, хто йому допомагав, почали торгувати конституційним суверенітетом.
«Вони торгувалися і в Мінському процесі. І довелося проливати кров під Верховною Радою, щоб зупинити цю торгівлю. Тому основна проблема у тому, що в основі – неблагородні мотивації, які не дозволяють запустити реформу усіх органів країни і довести до кінця процес люстрації», – зазначив політичний експерт.