«Інститут масової інформації» назвав недостовірними рецепти, гороскопи і курси валют

В спільному дослідженні громадської організації «Інститут масової інформації» (ІМІ) та проекту Texty.org «Антирейтинг новин. Аналіз топ-50 українських сайтів» експерти досліджували не тільки стрічки новин, але і публікації прикладного та розважального характеру, які інтернет-видання публікували для своїх читачів.

Такий підхід виявляється при аналізі розширеної версії дослідження, передають Українські новини.

Зокрема, експерти ІМІ порахували «недостовірної новиною» опублікований сайтом телеканалу «24» рецепт «Картопляна запіканка з м’ясом: рецепт смачної вечері за годину». Що саме в рецепті не відповідає дійсності – час приготування або смак страви – в тексті дослідження не уточнюється.

У «КП в Україні» експерти ІМІ виявили «ненадійне джерело інформації» в розміщеній в розділі «Життя» публікації «Кращі рецепти холодних супів». За якими критеріями експерти оцінювали надійність джерел рецептів, також не уточнюється.

В розділ «недостовірна новина» потрапили гороскопи, які публікуються виданнями «Телеграф», «Обозреватель» і «Подробности».

Також «недостовірної новиною» визнана публікація курсів обміну іноземних валют сайтом телеканалу «112 Україна». При тому, що наведені на сайті цифри знаходяться в межах даних, що вказувалися на той день спеціалізованими ресурсами.

Крім того, «недостовірної новиною» виявилася і публікація з автозаправних станцій сайтом «ТСН» «Скільки коштує заправити авто на АЗС вранці 11 червня». За якою методикою проводилась оцінка журналістської інформації і в чому конкретно дані з АЗС не відповідають «достовірним даним», в дослідженні не розшифровується.

Як відомо, «Інститут масової інформації» до того, як піти в політику, очолювала народний депутат України Вікторія Сюмар (фракція «Народний фронт»), вона ж є і його засновницею. На даний момент в своїй електронній декларації депутат зазначила, що залишається членом організації.

При цьому Національний союз журналістів України неодноразово вказував на те, що ІМІ упереджено ставиться до тих ЗМІ, які критикують діючу владу.