25.10.2021

Антикорупційний суд розглянув позов НАБУ проти Гладковського: рішення

Вищий антикорупціний суд не задовольнив позов НАБУ проти першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського. Детективи вимагали притягнути до відповідальності ексчиновника через неприбуття на допит у липні.

Справу НАБУ, яку розглядав Вищий антикорупціний суд, пов’язана з розслідуванням журналістів Бігус.інфо. Гладковський у цій справі проходить як свідок, повідомляє журналістка 24 каналу.

Важливо: САП і адвокати оскаржили рішення суду у справі Гладковського

Детективи просили оштрафувати Гладковського через неприбуття на допит. Сума грошового стягнення – понад 1000 гривень.

Антикорупційний суд розглянув позов НАБУ проти Гладковського: рішення
Судове засідання щодо справи НАБУ проти Гладковського / фото 24 каналу, Марина Молька

У НАБУ пояснили, що вручили повістку на допит дружині ексрадника секретаря РНБО ще 16 липня. Він мав з’явитися до слідчих 19 липня, але так і не прийшов. 

Сам Гладковський заяив, що у цей час літав до Ніцци, а квитки купив задовго до отримання повістки. Там він нібито вирішував важливі питання що стосуються інвестицій в економіку України.

Все що оприлюднюють про мене у ЗМІ – пресінг, шоу і неправда,
– сказав Гладковський.

Захисники Гладковського Руслан Волинець і Василь Вітюк переконують, що повістку ексчиновнику вручили запізно. Через це він і не з’явився на допит.

Антикорупційний суд розглянув позов НАБУ проти Гладковського: рішення
Засідання Антикорупційного суду щодо справи проти Гладковсього / фото 24 каналу, Марина Молька

Суд став на сторону Гладковського і прийняв ухвалу не на користь НАБУ. Детективам відмовили у задоволенні клопотання. Судді відзначили, що «Гладковський мав поважну причину (закордонна поїздка), через яку не з’явився на допит».

Антикорупційний суд розглянув позов НАБУ проти Гладковського: рішення
Гладковський на засіднанні Антикорупційного суду / фото 24 каналу, Марина Молька

У чому ще підозрюють Гладковського?

Спеціалізована прокуратура підозрює, що Гладковський використав своє службове становище, щоб корпорація «Богдан» отримала неправомірну вигоду. Гладковський є кінцевим власником компанії.

17 жовтня НАБУ затримало Олега Гладковського в одному з ресторанів на Бориспільській трасі. Він планував вилетіти з України через аеропорт «Бориспіль». У корпорації «Богдан» заявили, що їхній президент Гладковський насправді не намагався втекти, а повинен був вилетіти до Брюсселю на відкриття виставки Bus world 2019. Сам Гладковський обурився через своє затримання та оголосив голодування.

18 жовтня НАБУ оголосило Гладковському підозри у 2 кримінальних злочинах:

  • зловживання владою;
  • декларування недостовірної інформації.

19 жовтня Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Гладковському у вигляді тримання під вартою на строк до 60 днів (до 15 грудня) з альтернативою застави у 10 мільйонів 623 тисячі 120 гривень. 21 вересня його родина внесла цю заставу і він вийшов з СІЗО.

Окрім оборудок з військовими авто, Гладковський не задекларував доходи дружини від здачі в оренду елітної нерухомості в центрі Києва. А це загалом за 3 роки – 164,5 тисячі доларів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *