24.05.2022

Будівництво з’єднувального каналу між Молочним лиманом і Азовським морем може початись вже наступного тижня

Як ми вже повідомляли, надання бюджетного фінансування дозволе найближчим часом врятувати Молочний лиман.

Як повідомив директор Приазовського національного природоохоронного парку Дмитро Воловик, роботи почнуться найближчим часом.

Вже 6 червня в мінекології відбудеться нарада, де будуть обговорені питання реалізації цього глобального проекту. Жодних припонів для отримання бюджетного фінансування та найближчого початку робіт немає. Сподіваюсь, що вже наступного тижня у нас на лимані запрацюють мотори, — відзначив Дмитро Воловик.

Завдяки принциповій позиції міністра екології та Природних ресурсів Остапа Семерака, та народного депутата Сергія Валентирова з державного бюджету було виділено 55 млн грн на проведення всього обсягу робіт з будівництва з’єднувального каналу, гідротехнічних споруд та створення сучасного екоцентру.

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак відзначив, що будівництво повноцінного з’єднувального каналу стане порятунком для екосистеми Азову. І лише такі системні дії дозволять зберегти розмаїття природних ресурсів для наступних поколінь.

— Від першочергорих рятувальніх дій з розчищення промоїни ми нарешті переходимо до системної роботи з будівництва повноцінного каналу та необхідних гідротехнічних споруд. Ми плідно співпрацювали народним депутатом Сергієм Валентировим, який весь час особисто брав участь у порятунку лиману, знаходився у постійному контакті з міністерством екології та місцевою владою. Ці заходи і зусилля нардепа оцінять не лише мешканці Запорізької області. Вони дозволять зберегти та збільшити рибні ресурси Азовського моря для наших нащадків, — наголосив міністр.

Порятунок Молочного лиману першочерговою справою у свої роботі називав народний депутат Сергій Валентиров. Як член екологічного комітету Верховної ради та депутат від округу, до якого входить Якимівський район, він наполегливо працював над пошуком фінансування для будівництва повноцінного каналу, що з’єднає Молочний лиман з Азовським морем.

Окрім цього, нардеп надавав постійну підтримку у проведенні першочергових рятувальних дій з розчищення лиману.

24 квітня Кабінет міністрів прийняв рішення про фінансування ряду природоохоронних заходів, в тому числі і на розчищення каналу, що з’єднує Азовське море і Молочний лиман.

Джерело: pro.primorsk.biz

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *