25.05.2022

ЦВК пояснила Тимошенко, для чого закуповує 60 млн бюлетенів на вибори

Центральна виборча комісія (ЦВК) вважає, що заява Тимошенко є політичною спробою делегітимізувати вибори.

Про це інформує прес-служба комісії.

4 березня Тимошенко заявила, що замовлення ЦВК друку на перший і другий тур виборів 60 млн бюлетенів закладає можливість для фальсифікації голосування владою.

У ЦВК зазначили, що заявлена кількість бюлетенів формувалась із урахуванням потреб на день голосування (31 березня) і на можливий день повторного голосування згідно з вимогами закону «Про державні закупівлі».

«Інакше, ніж проводити закупівлю одночасно на день голосування 31 березня 2019 і у разі потреби на день повторного голосування, Центральна виборча комісія діяти не могла, враховуючи швидкоплинність виборчого процесу», – йдеться в заяві.

За словами комісії, очікувану кількість виборчих бюлетенів було визначено ще у липні 2018 року під час формування бюджетного запиту на 2019 рік.

Крім того, відповідно до ч. 7 ст. 71 закону про вибори президента бюлетені виготовляються в кількості, що на 0,5% перевищує кількість виборців, включених до списку виборців на виборчій дільниці.

Зазначається, що кількість очікуваних виборців становить 30 мільйонів 28 тисяч 913 осіб + 150 тисяч 145 бюлетенів і ще 742 тисячі.

Разом виходить 30 млн 179 тис. 800 бюлетенів для першого туру виборів, а для двох турів – 60 млн 359 тис. 600 бюлетенів відповідно.

Через те, що розрахунки здійснювали на 25 липня 2018 року, у день остаточного замовлення бюлетенів їхня кількість може відрізнятися з урахуванням нових даних держреєстру виборців.

Нагадаємо, Центральна виборча комісія 22 лютого на сайті ProZorro оприлюднила інформацію про намір укласти договір на 166,36 млн гривень з державним підприємством «Поліграфічний комбінат «Україна» на виготовлення виборчих бюлетенів для голосування за кандидатів на посаду президента.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *