20.01.2022

Газові переговори між Україною та Росією: у Москві анонсували поступ

Росія, Україна та Європейська комісія вже невдовзі домовляться про дату тристоронніх переговорів про постачання й транзит російського газу в Європейський союз.

Зідно з попередніми домовленостями, така зустріч має відбутися у вересні, про це нагадав міністр енергетики Росії Олексанн на полях «Східного економічного форуму» в російському Владивостоці, пише «Радіо Свобода»

Важливо: Україна, Польща та США підписали «газовий» меморандум: що це означає

«Ми зараз маємо конкретно домовитися про дату, щоб вона задовольняла всі три сторони», – заявив Новак.

В новому Кабміні вже озвучили плани щодо газових домовленостей. Так, україна має намір домогтися довгострокового контракту на транзит російського газу в Європу. Уряд в межах підготовки до тристоронніх переговорів вже готує позицію української сторони.

Що відомо про контракт між Україною та Росією про транзит газу?

Оскільки чинний контракт між «Нафтогазом» і «Газпромом» про транзит російського газу через територію України завершується 31 грудня 2019 року, то вже 1 січня 2020-го сторони мають укласти нову угоду. З українського боку контракт з росіянами має підписати новий український оператор газотранспортної системи. Його «Нафтогаз» створив на початку лютого 2019 року.

Нещодавно Президент України Володимир Зеленський заявляв, що офіційний Київ хотів би домовитися з РФ щодо транзиту газу ще до офіційного завершення дії контакту – у вересні 2019 року.

Однак Росія наразі ніяк не демонструє того, що налаштована на результативні переговори. Натомість триває активне будівництво скандального російського»Північного потоку-2″. Цей газопровід постачатиме газ до Європи в обхід України. Працює Росія і над «Турецьким потоком», який має таку ж мету.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *