25.10.2021

Головні новини 8 лютого: меморандум кандидатів у президенти, трагедія з футболістами у Бразилії

Шестеро кандидатів у президенти підписали меморандум про чесні вибори. У Бразилії під час пожежі на футбольній базі загинули 10 юнаків-спортсменів. Росія передумала відправляти своїх спостерігачів на президентські вибори в Україну. Порошенко затвердив кордони та перелік окупованих населених пунктів на Донбасі. Такими були головні новини 8 лютого в Україні та світі.

Меморандум кандидатів у президенти

Кандидати у президенти України Андрій Садовий, Юлія Тимошенко, Анатолій Гриценко, Олександр Шевченко, Віктор Бондар та Володимир Зеленський підписали Меморандум за чесні вибори і про спільну протидію фальсифікаціям на заклик громадських організацій.

Читайте також: Садовий оприлюднив угоду, яку пропонував Порошенко для зняття сміттєвої блокади Львова

У ньому міститься низка зобов’язань з боку кандидатів щодо утримання від фальсифікації результатів виборів.

Ми, кандидати у президенти України, усвідомлюючи, що основою демократичного суспільства є вільні демократичні вибори, об’єднуємо зусилля для протидії фальсифікації виборів та захисту вільного і чесного волевиявлення громадян України. Сьогодні чесність і прозорість виборів знову є під загрозою. Численні факти свідчать про те, що влада готується до масштабної фальсифікації результатів виборів. Такі спроби фальсифікувати вибори знищують майбутнє наших дітей,
– йдеться у документі. 

Меморандум має захистити право українців на чесні вибори і, як наслідок, захистити демократичний шлях розвитку України.

Головні новини 8 лютого: меморандум кандидатів у президенти, трагедія з футболістами у Бразилії
Меморандум «За чесні вибори» підписаний кандидатами у президенти

Також, 8 лютого ЦВК зареєструвала останніх двох кандидатів у президенти. Загалом участь у президентській гонці візьмуть 44 особи. Серед них лише 4 кандидати є жінками. 

 

Голова Комітету виборців України Олексій Кошель розповів, що для того, аби увійти у парламент або балотуватися на посаду президента, як жінці, так і чоловіку треба пройти певну партійну школу. Також мати досвід роботи в місцевих органах влади, тоді така людина буде більш підготовленою.

«Лише нинішній парламент почав серйозно працювати над реформами, які наближають Україну до Європи. Зокрема, що стосується дотримання гендерних квот. Збільшення відсотка жінок-політиків автоматично призводить до зменшення конфліктності. Парламент більше працює над питаннями, на які менше звертають увагу депутати-чоловіки: захисту дітей, освіти, материнства. Гендерний баланс – не просто формальне дотримання практик ЄС. Це зміна самої якості політики», – наголошує Олексій Кошель.

На його думку, жінки у політиці продемонстрували свою результативність, тому з часом участь у президентських виборах братимуть щораз більше жінок.

Головні новини 8 лютого: меморандум кандидатів у президенти, трагедія з футболістами у Бразилії
Президентські вибори 2019: головні дати

Трагедія з футболістами у Бразилії

У ніч на 8 лютого на тренувальній базі бразильського футбольного клубу «Фламенго» виникла масштабна пожежа, внаслідок чого загинуло 10 осіб. Ними виявилися юні футболісти, яким було по 14-17 років. Ще троє хлопців отримали сильні опіки.

Читайте також: Мікроавтобус зіткнувся з вантажівкою у Вінниці: багато загиблих і потерпілих з Молдови

Пожежа сталася у гуртожитку на тренувальній базі «Фламенго» у Ніньо де Урубу поблизу Ріо-де-Жанейро. На базі жили гравці молодіжної та юнацької команд.

Головні новини 8 лютого: меморандум кандидатів у президенти, трагедія з футболістами у Бразилії
У Бразилії під час пожежі загинули 10 юних футболістів

Відомо, що один з постраждалих спортсмені перебуває у важкому стані, адже отримав майже 40% опіків тіла. Велика кількість жертв зумовлена тим, що пожежа виникла під ранок (о 5:10 годині за місцевим часом), коли всі спали.

РФ передумала відправляти спостерігачів на вибори в Україну

Росія не буде надсилати спостерігачів на президентські вибори в Україну. Причиною такого рішення у МЗС РФ назвали «міркування безпеки» для своїх представників.

Рішення України про відмову в акредитації громадянам РФ у складі місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ росіяни «очікуваним» і звинуватили Київ у нібито порушенні міжнародних зобов’язань.

Читайте також: Вибори-2019 є найнебезпечніші за 27 років, – експерт назвав причини

Представники країни-агресора також  зазначили, що відсутність їхніх спостерігачів і неможливість громадянам України голосувати на території Росії нібито ставить під сумнів прозорість і об’єктивність президентських виборів.

У цих умовах російська сторона, виходячи з міркувань безпеки наших представників у спостережній місії БДІПЛ, прийняла рішення утриматися від їх спрямування на Україну,
– заявили в МЗС.

Проте, раніше стало відомо, що 11 лютого до Києва планують прилетіти дві російські спостерігачки Христина Богданова від Інституту електоральної дипломатії і Єлизавета Борисова з Російського громадського інституту виборчого права для моніторингу виборів під мандатом БДІПЛ ОБСЄ.

В ОБСЄ негативно відгукнулися про рішення України не допускати російських представників на вибори. Там заявили, що спостерігачі від БДІПЛ, серед яких і росіяни, представляють насамперед ОБСЄ, а не власні країни та дотримуються суворого кодексу поведінки.

Читайте також: Консульство Росії закидали зеленкою і яйцями у Харкові: відео

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *