24.05.2022

Лікарі назвали причини, які заважають заснути вночі

Навіть світло від свічок у вечірній час може перешкодити сну – дослідники визнали його досить яскравим для того, щоб порушити біологічний годинник організму. Відзначимо, що індивідуальна чутливість людини до світла є важливим фактором його здоров’я.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише  healthinfo.

Численні дослідження впродовж останніх років говорили про те, наскільки шкідливе штучне освітлення у вечірній і нічний час незадовго перед відходом до сну. Особливу шкідливість представляють екрани різних електронних пристроїв, що виділяють блакитнувате світло, яке порушує внутрішній біологічний годинник організму. В результаті припиняється вироблення гормону мелатоніну, який занурює нас в стан сонливості. Без цього гормону ми просто не можемо заснути, а сприятливим фактором для виробництва мелатоніну є темрява. Так було запрограмовано самою природою.

Саме тому експерти постійно радять людям приглушувати освітлення в нічний час доби і не піддавати організм додатковому стресу від штучного світла. І ось тепер дослідники довели, що навіть освітлення від декількох свічок вже може перешкодити людині зануритися в сон. Це світло, яке ніяк не назвеш яскравим, порушує або уповільнює виробництво мелатоніну. Отже, для більш якісного сну людині потрібно перебувати в абсолютно темному приміщенні. Бажано, щоб на вікнах висіли світлонепроникні штори, які заблокують доступ вуличного світла.

Втім, у кожної людини є індивідуальна чутливість до світла, і хтось може заснути в кімнаті з яскравим світлом, а комусь буде заважати навіть одна тьмяна свічка. Досліди показали, що толерантність до світла у людей може відрізнятися у 58 разів. Втім, універсальним правилом все одно залишається   необхідність приглушувати всі види освітлення перед відходом до сну.

Як раніше писала НАРОДНА ПРАВДА, за результатами дослідження шотландських вчених, звичка пізно лягати спати негативно впливає на психіку людини. 

Нагадаємо, що нейробіолог з Наукового центру сну при Каліфорнійському університеті в Берклі Метью Уокер провів дослідження про те, скільки годин сну на добу необхідно людині. Він дійшов висновку, що сон протягом 8-9 годин на добу допомагає запобігти передчасній смерті. 

До слова, хронічне недосипання загрожує серцевими захворюваннями, збільшенням ваги, і навіть змінами у ДНК. Підвищений кров’яний тиск і рівень холестерину також є одними з можливих наслідків недостатнього відпочинку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *