24.05.2022

Людкевич: Для реалізації ідеї загального декларування потрібно виконати 5 умов

Станіслав ЛюдкевичЗагальне декларування допоможе зменшити частку «тіньової» економіки, але для впровадження цієї ідеї потрібно виконати 5 важливих умов. Таку думку у колонці для «Новое Время. Бизнес» висловив громадський діяч, інвестиційний банкір Станіслав Людкевич.«Впровадження ідеї декларування своїх статків всіма громадянами (за виключенням хіба що працівників бюджетної сфери) вкрай необхідне. Адже що таке гроші? Це кров держави. І нам потрібен її детальний аналіз – ми дотепер не маємо уявлення, які процеси відбуваються в українській економіці», – вважає громадський діяч.

Тож для реалізації цієї ідеї, на думку Станіслава Людкевича, потрібно виконати 5 основних умов.

«По-перше, усунути передумови, які б спонукали громадян ухилятися від декларування своїх статків. Наприклад, прибрати бар’єри – провести повноцінну податкову реформу та провести дерегуляцію», – зауважує фінансист.

Ще одна обов’язкова умова – проведення інформаційної кампанії, яка б пояснила людям переваги загального декларування.

Третьою передумовою для реалізації ідеї загального декларування має стати запровадження, додаткових запобіжників для публічних осіб – Президента, народних депутатів, суддів, чиновників.

«Найоптимальніше рішення – заповнення ними не лише декларацій про зароблене, але й про витрати. Це дозволить антикорупційним органам ефективніше перевіряти «доброчесність» високопосадовців та політиків, а громадянському суспільству – контролювати топ-чиновників», – підкреслив Станіслав Людкевич.

Ще двома компонентами фінансист називає запровадження інституту з надання безкоштовних послуг із податкового консультування для громадян, а також створення ефективної заохочувальної системи відшкодувань.

«Адже в країнах, де громадяни декларують свої статки і живуть за законом, держава передбачає різноманітні «бонуси».

Це і відшкодування, і знижки на іпотеку, на отримання кредитів для різноманітних потреб, зменшення плати на навчання для дітей. Це дуже правильна історія не лише для встановлення довіри, але й підтримки надійних фінансових відносин між громадянином та державою», – резюмує громадський діяч.

Нагадаємо, в команді новообраного президента Володимира Зеленського заявили про намір реалізувати ідею із загальним декларуванням коштів та амністію капіталів з метою боротьби із «тіньовою економікою» та залученням інвестицій в Україну. При цьому, загальне декларування не повинно торкнутися громадян, які отримують доходи тільки від держави.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *