19.05.2022
Український омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що російський уповноважений з прав людини Тетяна Москалькова скасувала їх зустріч.
Про це Денісова розповіла виданню Крим.Реаліі.
 
«Омбудсман Росії повідомила мені в смс-повідомленні, що вона змушена виїхати в термінову позапланову відрядження і повернеться пізно ввечері. А завтра Тетяна Москалькова відлітає в Узбекистан», — розповіла Денісова.
 
За словами українського омбудсмена, скасування зустрічі Москалькової може бути пов’язане з тим, що ФСБ вимагає від російського суду провести засідання про продовження терміну утримання під вартою українських військових в закритому режимі.
 
Відомо, що в кінці жовтня 2018 року Москалькова назвала Денісову «недоговороздатною».
 
Вранці 14 січня український омбудсмен прибула в Москву разом з членами сімей захоплених ФСБ біля берегів Криму українських військових.
 
25 листопада 2018 року російські військові біля берегів Криму таранили, обстріляли і захопили три плавзасоби ВМС України — катера «Бердянськ» і «Нікополь» і буксир «Яни Капу», що прямували з Одеси до Маріуполя. За даними Києва, шість українських моряків були поранені.
 
ФСБ Росії підтвердила застосування зброї проти українських кораблів, відомство стверджує, що три українських військових корабля «незаконно перетнули держкордон Росії».
 
Російські суди в Криму заарештували 24 українських військових. Вони перебуватимуть під арештом до 25 січня 2019 року. Українським військовослужбовцям висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 322 КК Росії (незаконне перетинання кордону), їм загрожує до 6 років позбавлення волі. Всіх українських військовослужбовців доставили в столицю Росії Москву.
Всі затримані заявили, що вважають себе військовополоненими.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *