22.05.2022

На Пустомитівщині засновано новий фестиваль – «Коляда у Конопниці»

У неділю, 10 лютого, у храмі Різдва Пресвятої Богородиці села Конопниця, що на Пустомитівщині, вперше відбувся різдвяний фестиваль «Коляда у Конопниці», який згуртував численних гостей із навколишніх сіл.

Давні та сучасні коляди і щедрівки прозвучали у майстерному виконанні: хору «Галичани» храму св. Дмитрія с. Оборошине, хору «Гармонія» церкви Успіня Богородиці с. Лапаївка та с. Холодновідка, хору «Воскресіння» храму св. Петра і Павла с. Зимна Вода. Гучні оплески лунали також на адресу: тріо «Дивоцвіт» (с. Зимна Вода), квартету с. Оборошине (керівник – Любові Ковальчук), вокального чоловічого ансамблю «Передзвін» і звичайно господарів свята – хору храму Різдва Богородиці с. Конопниця під керівництвом Олексія Кувітанова.

Окрасою заходу став виступ родинного тріо у складі Ірини, Соломії та Марти Когут.

Свято прикрасив вертеп с. Конопниця під керівництвом Ольги Малюги. Поезіями збагатили подію Марія Юськів та Михайло Питько. Вірші також декламували Софія Когут, Юстина Герич та Іван Данилко. Ведучою фестивалю була Оленка Мерцало.

Свято відбулося у особливо теплій, родинній атмосфері, адже до нього готувалися не лише хори, а й місцеві господині, які почастували усіх присутніх запашними пампушками, смачною випічкою, а також гарячим чаєм.

Свято зорганізували завдяки спільним зусиллям жителів с. Конопниця, братства і сестринства місцевого храму, а також конопницької бібліотеки.

Гостям та організаторам подякував парох с. Конопниця о. Аскольд Мальчицький, який висловив сподівання, що нове свято стане доброю традицією і допомагатиме спільно розділити радість Різдвяних свят.

Фестиваль завершився спільною молитвою та виконанням колядки «Бог предвічний».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *