18.01.2022

Началась дискуссия между продюсерами и украинским Оскаровским комитетом

Продюсери фільмів «Брати. Остання сповідь»  та «Поводир» звернулись до оскарівського комітету з проханням якнайшвидше оголосити прийом заявок від України. Про це повідомляє відкритий лист Ігоря Савиченка та Максима Асадчого від 2 вересня.  Звернення підтримав продюсер фільму «Незламна» Єгор Олесов. 

«Минулого року надмірні емоції навколо висунення фільму-кандидату на здобуття премії Оскар призвели до масового виходу членів із Оскарівського комітету та формування ініціативної групи, що оголосила про скликання нового комітету. (…) Тому звертаємося до НСКУ та АПУ – організацій, що заявили, що беруть на себе відповідальність за роботу комітету: просимо надати пояснення щодо стану готовності цьогорічного комітету та якнайшвидше оголосити прийом заявок», — говориться у відкритому листі, сообщает UkrCinema.

Згідно з правилами Американської кіноакадемії, останній день прийому заявок на Оскар за найкращий фільм іноземною мовою — 1 жовтня 2015 року.

Разом із тим Денис Масліков, гендиректор АПУ, опублікував відкритий лист, у якому пояснюється затримка із оголошенням претендентом на номінацію на «Оскар» від України. 

«Зараз потрібно зачекати до засідання Виконавчого комітету і їхнього рішення щодо України. Коли саме він збереться, Академія не повідомляє. За досвідом попередніх років — не пізніше жовтня. Так, це впливає на термін подачі фільму від України, який спливає 1 жовтня. Ми розуміємо стурбованість продюсерів з цього приводу. Можемо тільки сподіватися, що Виконавчий комітет зробить виключення для України, як це вже було 2006 року, коли фільм «Аврора» режисера Оксани Байрак, висувався у листопаді», — говориться у повідомленні.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *