18.10.2021

НАТО планує посилити військову присутність в Чорному морі через агресію РФ

НАТО планує наростити свою військову присутність в Чорному морі через відкриту агресію, яку Росія проявляє в регіоні. Зокрема, в Альянсі можуть прийняти рішення про посилення навчань української та грузинської берегової охорони і військово-морських сил.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг розповів, що таке рішення може бути прийняте вже 3-4 квітня на зустрічі міністрів закордонних справ країн Альянсу.

Читайте також: За яких умов НАТО буде підтримувати Україну: відповідь генсека

«НАТО стурбоване агресивною поведінкою Росії, у тому числі її триваючими діями проти України, а також захопленням українських моряків і кораблів біля Азовського моря. НАТО вже нарощує свою присутність в Чорному морі. І ми продовжуємо тісно співпрацювати з нашими партнерами в регіоні», – наголосив він.

Столтенберг зауважив, що судна НАТО будуть і надалі заходити в порти Чорного моря.

Що відомо про входження кораблів НАТО у Чорне море?До морського порту Одеси вже прибули два фрегати НАТО. Першим у порту Одеси з’явилося канадське судно «Торонто», а тоді іспанський фрегат «Санта-Марія». Командири цих суден мають провести в Одесі зустрічі з командуванням ВМС ЗСУ і представниками місцевої влади. Окрім того, представники НАТО проведуть спільні навчання з військовими ВМС.

У 2019 році майже щомісяця постійні угруповання кораблів Альянсу будуть заходити до українських портів. Також особлива увага партнерів буде спрямована на допомогу військовим та повітряним силам України.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *