24.10.2021

Суддя округу Кемден, штат Нью-Джерсі, Джером Сімандл засудив 37-річного російського хакера Владіміра Дрінкмана до 12 років в’язниці за незаконне отримання паролів з 160 з гаком мільйонів кредитних карт.

Про це повідомляє Reuters, передають Грани.ру.

Інший фігурант справи, 34-річний росіянин Дмітрій Смілянец, засуджений до вже відбутого в ув’язненні терміну.

Дрінкмана і Смілянца затримали в червні 2012 року в Нідерландах. У лютому 2015 го обох екстрадували в США. Згідно фабулі справи, з 2003 року вони запускали шпигунські програми в комп’ютерні системи фінансових компаній, платіжних операторів і підприємств роздрібної торгівлі. Отримані дані вони продавали за ціною від 10 до 50 доларів за одну кредитну карту в залежності від країни її випуску.

Загальний збиток від дій хакерів обчислюється сотнями мільйонів доларів. Зокрема, лише три компанії заявляли, що в сумі втратили понад 300 мільйонів. У числі фірм, які постраждали від атак Дрінкмана і Смілянца, — біржа Nasdaq і власник найбільшої в світі мережі магазинів роздрібної торгівлі 7-Eleven.

У 2009 році Дрінкмана, не називаючи його імені, згадували як одного зі спільників у справі хакера з Майамі Елберта Гонсалеса, який зламав п’ять корпоративних мереж. Гонсалес був засуджений до 20-річного терміну.

«Аргумент»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *