30.11.2021

Суд арештував ресторан у Києві, кінці якого ведуть до спонсора «Свободи»

Правоохоронці та контролюючі органи заявляють про незаконність забудови столичної пам’ятки архітектури

Печерський райсуд Києва наклав арешт на об’єкт нерухомості, що розміщений на київській вулиці Городецького архітектора, 10/1 (приміщення 42 (ресторан Mojo Foodbar) загальною площею 597,3 кв. м), який належать ТОВ «Центр «Капітал-Інвест».

Як стало відомо «Главкому», про це свідчить ухвала суду від 14 червня.

У судовому рішенні зазначається, що департамент захисту економіки Нацполіції виявив незаконне руйнування і пошкодження об’єкту культурної спадщини, що на вулиці Городецького архітектора, 10/1. Згідно з наказом Міністерства культури і туризму України від 7 вересня 2006 року №757, тут облікується пам’ятка історії та архітектури місцевого значення.

При цьому до фасаду історичної будівлі без будь-яких дозвільних документів, прибудовано капітальну споруду приблизною довжиною 11,5 м, яка розміщена на пішохідному тротуарі. З протилежного входу будівлі розміщено літню терасу для обслуговування відвідувачів закладу громадського харчування, а саме ресторану Mojo Foodbar, який належить київській ТОВ «Центр «Капітал-Інвест».

Також згадане ТОВ проводило будівельні роботи у підвалі та цоколі на вул. Городецького архітектора, 10/1 у загальною площею 597,3 кв. м. За інформацією департаменту збереження історичного середовища та охорони об’єктів культурної спадщини Київської міської ради, на кінець березня цього року науково-проектна документація на проведення будь-яких будівельних робіт не погоджувалось, відповідно, «Центр «Капітал-Інвест» не отримував дозволів на виконання будь-яких робіт.
4 квітня слідчий відділ Печерського Головного управління Нацполіції відкрив кримінальне провадження за ч.5 ст.298 КК України («Незаконне проведення пошукових робіт на об’єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини»).

В ухвалі Печерський суд заборонив ТОВ «Центр «Капітал-Інвест» здійснювати будь-які дії, що можуть привести до пошкодження історичної будівлі на вулиці Городецького архітектора, 10/1.

Як з’ясував «Главком», на сайті «Столична нерухомість» розміщено оголошення про продаж ресторану Mojo Foodbar. Нерухомість продає посередник і просить за неї $3 млн.

За даними бізнес пошукового ресурсу Youcontrol, засновниками ТОВ «Центр «Капітал-Інвест» є троє осіб: двоє львів’ян Ганна Кривецька і Марія Звінська та киянин Андрій Чистов.

За інформацією ЗМІ, Ганна Кривецька є матір’ю народного депутата VII скликання від ВО «Свобода» Ігоря Кривецького. Останнього називають одним із головних спонсорів ВО «Свобода». У кримінальних колах має прізвисько «Пупс», відомий як партнер по бізнесу львівського кримінального авторитета «Вови Морди».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *