18.10.2021

Сумнівно, що Путін погодиться обміняти полонених до виборів, – політолог

Заяви щодо обміну українських полоненими пролунали з боку української влади. Відпустити українських в’язнів закликає Російську Федерацію і Курт Волкер, спецпредставник США в Україні. Українські політики теж висловлюють сподівання, що про обмін українських полонених можна буде домовитися з Росією.

Таку думку в прямому ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK озвучив політолог Валерій Клочок.

«Заяви про обмін полоненими варто сприймати, як сигнал, але не як тенденцію. Якщо це станеться, то тільки після виборів. Навряд чи зараз Путін погодиться обміняти полонених», – вважає Клочок.

Зі слів політолога, те, що до України приїхала російський омбусмен Тетяна Москалькова, можна сприймати, як сигнал від РФ.

«Але деякі сигнали подавалися і раніше, до прикладу, одностороннє скасування указу про зняття мораторію на транзит товарів і послуг через територію Росії до Казахстану та інших країн. Це дуже суттєвий крок, який пройшов непомітно, але це ще раз підтверджує – сигнали з боку РФ є. Проте,  говорити про тенденцію зарано, тим більше, вже проведені переговори у форматі Нормандської четвірки. Озвучили заяву, що можливо повернуться до самих переговорів про обмін полоненими, аж у вересні. Тобто процес не буде дуже швидким і простим. Тому поспішати з висновками не варто, але перші кроки після такого довгого замороження відносин – є», – аналізує політолог Клочок.

В питанні обміну дуже важлива, зі слів Валерія Клочка, є «нова-стара формація» нашої групи у Мінських перемовинах.

«Нормандський формат треба змінювати, або розширювати. Я б вдавався до розширення і в цій частині повертатися треба  до Женевського формату, де участь  у перемовинах брали представники США в 2014 році, але вони відійшли від цієї теми, апелюючи, що цим має займатися ОБСЄ. Подивіться, як вони це роблять…  Давайте скажемо відверто ОБСЄ – не та організація, яка вирішує воєнні конфлікти. Цим має Займатися ООН, і поки вона не буде підключена до процесу, то говорити про результативність нормандських процесів зарано. Обмін полоненими в нас вже був і що це дало? Ніякого руху воно не дало», — вважає Валерій Клочко.

Нагадаємо, Спеціальний представник США Курт Волкер сподівається, що РФ погодиться на обмін полоненими, і, в разі успіху, це стане результатом прямої взаємодії президентів Зеленського та Путіна.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *