21.01.2022

Торговельно- розважальний комплекс на «Героїв Дніпра» не несе загрози людям

Забудова на колі на станції метро Героїв Дніпра – надзвичайно дискусійна тема останніх декількох тижнів. Люди поділилися на 2 табори: прихильники розвитку інфраструктури міста та більш ефективного використання площі та ті, хто проти побудови, адже вважають, що будівництво може зашкодити нормальній роботі київського метрополітену. Пристрасті підігрівають заїжджі «громадські активісти», які підбурюють людей на протести, поширюють брехливі листівки, а то й вдаються до прямих провокацій, наприклад, фальшивих дзвінків щодо замінування станції. Але якщо відійти від емоцій, а оперувати фактами, ніякої скандальної ситуації немає в принципі.   

 Одними з перших відреагували на будівництво торговельно- розважального центру на Оболоні керівники комунального підприємства «Київський метрополітен». За результатами їхніх експертиз та досліджень проекту, дане будівництво виконується з дотриманням усіх норм, котрі стосуються проведення будівельних робіт на ділянках, що безпосередньо близько знаходяться до метрополітену. Навіть більше, спорудження торгівельного центру зміцнить конструкції станції метро «Героїв Дніпра», адже  за рахунок встановлення додаткових балок перекриття зніметься   існуюче навантаження на дах та стіни станції.  Інвестор також взяв зобов’язання провести ремонт самої станції, що  покращить її зовнішній вигляд.

Об’єктивну позитивну  оцінку проекту надали також представники інших контролюючих державних та експертних установ. Отже, головний міф про руйнівний вплив будівництва на  метрополітен є надуманим. Й за прикладами далеко не треба ходити. Поруч, на відстані кількох сотень метрів уже чимало років нормально функціонують аж два торговельні  комплекси, і які знаходиться над тунелями одразу двох станцій: «Оболонь» та «Мінська».

Варто згадати попередній вигляд біля  станції метро «Героїв Дніпра». Неконтрольована стихійна торгівля, не санкціоновано встановлені МАФи, гори сміття та непотребу.  Ось це справді ті речі, котрі дійсно є небезпечними для пасажирів метро, а які мають турбувати оболонців, що живуть неподалік. Небезпека полягає в тому, що у разі виникнення надзвичайної ситуації, наприклад пожежі, немає жодних засобів боротьби з нею. Скажімо, як зможе під’їхати до джерела загоряння пожежна машина, коли весь простір займають стихійні торгівельні ряди та МАФи.  Новий торгівельний центр матиме повне оснащення для подолання пожеж, що є невід’ємним плюсом для усіх людей, котрі перебувають неподалік.  

Важливим є також те, що побудова нового ТРЦ – це притік інвестицій в наш рідний  район, а також створення нових робочих місць для мешканців Оболоні. Навряд чи попередні власники бізнесів, котрі займали територію кільця на Героїв Дніпра, сплачували податки у бюджет нашого міста, а також офіційно оформлювали своїх працівників, значна частина з яких, і є мешканцями Оболонського району.

Підсумовуючи все вищезазначене, хотілося б сказати, що негатив від побудови нового ТРЦ центру знайти взагалі важко. Дуже важливо розвивати район, йдучи нога в ногу з часом, не боячись нового.  Поблизу станції метро Героїв Дніпра дуже мало хороших закладів відпочинку, магазинів, розваг тощо. І хіба є мінуси в тому, що оболонці, виходячи з метро, не будуть проштовхуватись між стихійними торговцями йдучи додому, а бачитимуть цивілізований, європейського зразка торговельно – розважальний центр, який безперечно, стане окрасою мікрорайону.

Віктор Колесников, 42 роки, громадський активіст Оболонського району

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *