19.05.2022

У Львові розпочинають роботи зі знесення 30-метрової аварійної стели, що є частиною Монументу слави на вул. Стрийській. Демонтаж символу радянської окупації у Львові має завершитися впродовж кількох днів.

Про це повідомляє видання zaxid.net. Демонтаж стели коштуватиме міському бюджету 295,8 тис. грн.

Як поінформував заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко, процес знесення 30-метрової стели стартує уже сьогодні, 17 грудня.

Демонтувати одразу усю стелу Монументу слави не вдасться через її складну конструкцію, тому її руйнуватимуть поступово. Окремі елементи стели після демонтажу пропонують передати до львівського музею «Територія терору».

Нагадаємо, Львівська мерія ухвалила рішення про демонтаж аварійного 30-метрового пілону Монументу слави на вул. Стрийській у лютому 2018 року. У квітні Монумент слави обгородили парканом, на облаштування якого з бюджету міста виділили 400 тис. грн.

Меморіал «Монумент бойової слави Радянських Збройних Сил» відкрили у 1970 році. Ансамбль меморіалу, окрім 30-метрової стели, складається з бетонної композиції з фігурами воїнів та алегоричних фігур радянського воїна і «Батьківщини-матері».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *