24.05.2022

Уперше: посадка на невидимій стороні Місяця

Порівняно з попередніми місіями, однак, реакція на посадку в китайських медіа та соціальних мережах була напрочуд стриманою

ПЕКІН — Китайський космічний зонд в четвер вперше в історії висадився на невидимій стороні Місяця, відправив на Землю фото і розгорнув рухомий місяцехід масою 136 кг, який рухатиметься до кратера, що видніється на горизонті.

Китайські вчені розглядають висадку «Чан’е-4» як свідчення зростання ролі Китаю в дослідженні космосу. «Така людська природа — вивчати невідомі світи. — сказав Ву Вейрен, головний інженер місії (Китайське національне космічне управління) в інтерв’ю державному телеканалу CCTV. – Це саме те, що повинне робити наше і майбутнє покоління».

Порівняно з попередніми місіями, однак, реакція на посадку в китайських медіа та соціальних мережах була напрочуд стриманою. У вечірньому випуску новин місія не була навіть однією з топ-новин. Хоча пошуковик Baidu скромно пошанував її «дудлом», CCTV помістив її аж на п’яте місце — після трьох повідомлень про справи лідера країни Сі Цзіньпіна і новину про будівництво адміністративного кварталу на околицях Пекіна.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *