27.01.2022

Узаконили рабство: в Києві пройшов мітинг музикантів і акторів біля Конституційного суду

У вівторок, 13 жовтня, під будівлею Конституційного суду України пройшов мітинг акторів і музикантів. Люди протестували проти введення роботи на контрактній основі для українських артистів, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

На мітинг прийшли близько 20 осіб. Артисти з плакатами в руках вимагали змінити закон України №955-VIII, який передбачає введення роботи на контрактній основі для українських артистів, а також конкурсної процедури призначення керівників установ культури.

На думку музикантів і акторів, рішення про продовження контрактів, відповідно до нинішнього закону, може приймати тільки одна людина – директор установи. 

«Чотири статті Конституції були порушені законом, прийнятим 28 січня 2016, який ввів контрактну систему трудових відносин в сфері культури. Більше не існує в Україні постійної роботи для артистів. Ми всі можемо працювати тільки за короткостроковими контрактами від одного року до трьох. Насправді, фактично, узаконили рабство в Україні», – розповіла одна з учасниць мітингу.Нагадаємо, користувачі автомобілів на єврономерах готують масштабну всеукраїнську акцію протесту проти прийнятих Верховною Радою законів №8487 та 8488.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *