27.01.2022

В Україні затримують мусульман за запитом російських спецслужб

Співзасновник асоціації «Азан» Анвар Деркач заявив, що в Україні затримують мусульман за запитом російських спецслужб. Про це він повідомив на прес-конференції, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

Співзасновник асоціації «Азан» розповів, що Генеральна прокуратура регулярно приймає рішення про екстрадицію до Росії мусульман, які у пошуках прихистку від релігійних переслідувань з боку російських спецслужб приїхали до України.

«Якщо в Росії тебе переслідують, а Україна воює з Росією, то люди думають, що тут їм буде безпечніше», – розповідає Деркач.

За його словами, випадків, коли біженцям загрожує екстрадиція в Росію – десятки.

На прес-конференції розповіли історію Аріфа Джабарова. Його історії особлива тим, що Генпрокуратура дуже швидко провела екстрадиційну перевірку за три місяці,  хоча зазвичай це займає до року.

Адвокат який захищає мусульман, що потрапили в подібну ситуацію, Микола Кожушко, переконаний, що його підзахисні мають усі підстави, аби отримати статус політичних біженців.

«Українські суди не беруть до уваги докази, вони не сприймають свідчення про те, що цих людей переслідують, фабрикують проти них справи, катують», – зазначив адвокат.

Російські правозахисники визнали цих людей політичними в’язнями, а ГПУ приймає рішення про екстрадицію.

Нагадаємо, голова Ісламського культурного центру Саід Ісмагілов, коментуючи його обшук силовиками 6 березня, заявив про систематичну діяльність влади проти мусульман.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *