25.10.2021

Вчені вже назвали чорну зірку, фото якої зробили нещодавно

10 квітня вчені здійснили черговий прорив у вивченні космосу. Експерти проекту Event Horizon Telescope вперше в історії зуміли зробити фото чорної діри. Тепер вона отримала власне ім’я.

Як інформує Independent, ім’я чорній дірі надав професор філології Ларрі Кімур з Гавайського університету.

Отож тепер цей космічний об’єкт має назву «Поуехі».

Читайте також: Весняний зорепад 2019 – коли його можна буде побачити в Україні

Що означає назва? Це – гавайське слово, що означає «прикрашений темним джерелом нескінченного творіння». Саме це слово вживали в гавайському епосі «Кумуліпо» про створення світу. Там «По» визначається як глибоке темне джерело нескінченного творіння, а «уехі» – те, що удостоєне краси, світло.

«Мати привілей дати гавайську назву першому науковому підтвердженню чорної діри дуже важливо для мене», – сказав професор Ларрі Кімур.

Як зробили унікальне фото. 10 квітня міжнародне об’єднання вчених Event Horizon Telescope організувало пряму трансляцію під час якої вдалось зробити фотографію чорної діри в центрі нашої галактики.

За припущенням вчених, маса діри у 4 мільйони разів перевищує Сонце. Аби зробити перше фото горизонту чорної діри, науковці об’єднали кілька телескопів світу в один надпотужний телескоп. Два телескопи були розміщені на Гавайях. Тому право назвати сфотографований об’єкт дали гавайському професору.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *