28.05.2022

Від Порошенка вимагають звіту щодо воєнного стану

Глава парламентської фракції «Опозиційний блок» Вадим Новинський та його колеги по партії вимагають від президента Петра Порошенка відзвітувати про зроблене за час дії в Україні воєнного стану.

Про це Новинський повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Нардеп зазначив, що він та його однопартійці вважали, що режим воєнного стану був піар-акцією Порошенка й спробою скасувати або перенести президентські вибори 2019 року.

Тепер же, після закінчення 30-денного воєнного стану, депутати вимагають від президента та Ради національної безпеки і оборони відповісти на низку запитань, що виникли.

Зокрема, наголошується у повідомленні, влада повинна відзвітувати про зроблене для звільнення 24 моряків, відповісти на те, скільком реальним спробам воєнної агресії з боку РФ вдалося запобігти за цей термін, й наскільки була підвищена обороноздатність країни.

Крім того, нардепи очікують звіту про те, скільки додаткових коштів витрачено для здійснення режиму воєнного стану, а також про його економічні наслідки для країни.

Новинський та його колеги вимагають також створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради «для отримання відповідей на ці й інші запитання, а також для встановлення істини щодо подій 25-26 листопада, що призвели до запровадження воєнного стану».

«Ми припускаємо, що заради бутафорських ігор, спрямованих на відтермінування виборів і підвищення рейтингу Петра Порошенка, багато посадових осіб пішли на перевищення службових повноважень і посадові злочини, за що мають понести покарання», – йдеться у заяві.

Нагадаємо, дію воєнного стану, запровадженого в 10 областях України після захоплення Росією українських кораблів та моряків у Керченській протоці, було припинено 26 грудня.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *