24.05.2022

ЄС нагадали про українських в’язнів Кремля

У Києві під посольством Європейського Союзу пройшла акція на підтримку українських військових, яких утримують в застінках на території Росії та ОРДЛО.

Про це з місця події повідомляє кореспондент видання ІНФОРМАТОР.

Захід відбувся в рамках глобальної акції #SaveOlegSentsov із нагоди вручення Олегу Сенцову премії ім. Сахарова.

ЄС нагадали про українських в’язнів Кремля

10 грудня світ відзначав 70-річчя Загальної декларації прав людини, яка гарантує кожній людині свободу та особисту недоторканність.

ЄС нагадали про українських в’язнів Кремля

«Але попри те, що Загальна Декларація встановлює міжнародні стандарти дотримання прав та свобод, за ґратами досі перебувають близько 70 політв’язнів у Росії та окупованому Криму, більше сотні полонених на Донбасі та захоплені нещодавно в полон 24 українські моряки», – наголосили організатори пікету.

ЄС нагадали про українських в’язнів Кремля

На заході громадські активісти згадали основні статті Загальної Декларації та українських заручників Кремля, щодо яких ці статті цинічно порушуються.

Спікери пікету під посольством ЄС закликали лідерів західних країн виконати наступні вимоги:

ЄС нагадали про українських в’язнів Кремля

– ініціювати переговорний процес та виступити посередниками між Росією та Україною щодо звільнення Олега Сенцова та усіх заручників Кремля, до яких належать 70 політв’язнів в Росії та окупованому Криму, більше сотні військовослужбовців та цивільних заручників у підвалах Донбасу та 24 українські моряки в тюрмі Лефортово;

– ухвалити національні закони для запровадження персональних санкцій щодо людей, причетних до грубих порушень прав людини у різних країнах світу, зокрема, політичних переслідувань в Росії та окупованих українських територіях;

– підтримати ініціативу розробки європейського аналогу Акту Магнітського;

– боротися за реальне втілення основоположних принципів Загальної Декларації з прав людини для захисту гідності, прав та свобод кожного із заручників Кремля.

ЄС нагадали про українських в’язнів Кремля

Акції з аналогічними вимогами проходять сьогодні в багатьох європейських країнах.

Нагадаємо, у Сенцова виявлено органічне ураження серця, печінки і нирок.

Фото – Роман Пєтушков

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *