28.05.2022

Юрій Гусєв: Повернення Криму та окремих регіонів Донецької і Луганської областей лежить через повернення додому «тимчасово окупованих людей»

Юрій ГусєвБез спільного прагнення людей жити в одному соціокультурному просторі процес повернення та реінтеграції тимчасово окупованих територій ОРДЛО та Криму неможливий.

Таку думку у колонці на «Українській правді» висловив громадський і політичний діяч, колишній заступник міністра оборони України Юрій Гусєв.

До «тимчасово окупованих людей», на думку автора, належать люди, чий розум часто «окупований» ворожими до української державності змістами, та які стали заручниками імперських амбіцій і пропаганди російського керівництва. Втім, як пояснює Гусєв, ці люди були і залишаються громадянами України, нашими співвітчизниками.

«З одного боку, мені, як і багатьом українцям, поки що складно уявити співіснування в рамках однієї країни з людьми, які ходили на «референдуми» та виходили на «паради українських полонених» у Донецьку. З іншого боку, я розумію, що в окупації живуть наші співгромадяни, які виявилися справжніми заручниками», − вважає громадський діяч.

На думку Юрія Гусєва, наслідком будь-яких бойових дій є психологічна травма для всього суспільства. У нашому випадку – суспільства по «обидва боки» лінії фронту. Тому просто «приєднати» території навіть тоді, коли ми повністю звільнимо їх від присутності агресора, проблематично. Відтак процес реінтеграції та повернення «тимчасово окупованих людей» буде тривалим й українцям не уникнути складних відповідей на непрості запитання.

«Будь-яким рішенням щодо амністії або покарання має передувати тривалий та непростий діалог всередині самого українського суспільства. Це нелегкий шлях, але ми мусимо його пройти. Ми маємо почати ставити собі незручні запитання і давати неприємні відповіді», — резюмує Юрій Гусєв.

Нагадаємо, загальна площа окупованих Росією територій сьогодні дорівнює 44 тисячі квадратних кілометрів, що складає майже 7% всієї території нашої держави. За приблизними підрахунками експертів, на тимчасово окупованих територіях ОРДЛО та в Криму проживає щонайменше 4 мільйони українців.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *