18.10.2021

З початку опалювального сезону ціни на газ підуть вгору, – Олег Пендзин

Нині вартість блакитного палива для українців є досить привабливою, проте з початку опалювального сезону ціни на газ для населення почнуть зростати.

Такий прогноз в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час включення зробив виконавчий директор ГО «Економічний дискусійний клуб» Олег Пендзин.

Відповідаючи на запитання ведучих щодо подальшої вартості блакитного палива, Олег Пендзин погодився із думкою експертів, які говорять про те, що восени українців можуть очікувати неприємні «сюрпризи». З його слів, ті ціни на газ, які є сьогодні, зумовлені дешевими європейськими цінами на газ, відтак, як наслідок, вартість блакитного палива для українців нині є досить привабливою.

«Коли ми з вами будемо просуватися далі, до опалювального сезону, загальний обсяг попиту в Європі буде зростати. Як наслідок, зростатиме ціна на європейський газ. Оскільки на сьогоднішній момент основною вимогою Міжнародного валютного фонду є формування ціни для населення за імпортним паритетом, і ця норма була записана у попередній меморандум співпраці з МВФ і Україною. Тож, якщо ця логіка продовжиться, орієнтовна ціна у Європі з доставкою до України газу буде від 10-ти до 12 тис. грн за тис. кубометрів», – сказав експерт.

А це, наголосив Олег Пендзин, означає, що з початку опалювального сезону ціна на газ має зростати. Він нагадав, що у вересні до України має приїхати моніторингова місія МВФ, яка має вести перемовини з Україною щодо нової програми на три роки та нових меморандумів. З його слів, якщо попередня норма буде записана у новому меморандумі, то з початку опалювального сезону вартість газу піде вгору.

Експерт прогнозує, що зі зростанням ціни на газ збільшиться і кількість субсидіантів. На його думку, єдиний вихід з такого стану справ – підіймати рівень доходів українців.

Як повідомляли, 1 серпня віцепрем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко заявив, що житловий фонд України до опалювального сезону готовий на 60%.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *