24.05.2022

Затопить Нью-Йорк: вчені попередили про наслідки глобального потепління

У найближчі 80 років Земля нагріється на п’ять градусів за Цельсієм, що призведе до підняття рівня моря на два метри – це найбільш гірший прогноз, адже затопить значну частину планети, будуть втрачено критично важливі регіони, на яких проживають мільйони людей.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це з посиланням на Science Alert пише УНІАН.

Недавно міжнародна група вчених дала прогноз найгіршого сценарію глобального потепління. Він перевищує оцінки ООН, за якими рівень моря до 2100 року підніметься на 97 сантиметрів (у випадку, якщо викиди вуглецю продовжать зростати).

Зараз вчені заявляють, що жителі Землі втратять 1,8 мільйона квадратних кілометрів суші – це перевищує площу Франції, Німеччини, Іспанії і Великобританії. Велика частина втрачених земель буде частиною критично важливих регіонів, де виробляються продукти харчування. Під воду можуть піти такі міста, як Нью-Йорк і Шанхай.

Також повідомляється, що понад 2,5% усього населення планети будуть змушені переселятися – число кліматичних біженців приблизно в 200 разів перевищить число людей, що прибули в країни ЄС з Близького Сходу під час міграційної кризи, яка почалася у 2015 році. Це може призвести до серйозних соціальних потрясінь і воєн.

Нагадаємо, вчені зробили тривожний прогноз, коли розтане крижана шапка Північного Льодовитого океану — це станеться раніше, ніж очікувалося.

Всесвітня організація охорони здоров’я повідомляла, що зміна клімату викличе близько 250 тисяч додаткових смертей в рік у період з 2030 по 2050 рік.

Аналітики Pew Research Center встановили головні світові загрози. Опитування проводили в 26 країнах світу. Як головну загрозу своїй державі, більшість країн (13 країн, включаючи Німеччину і Канаду) назвали зміни клімату. На другому місці — тероризм.

У 2017 році повідомлялося, що від льодовика Пайн-Айленд у Західній Антарктиді відколовся айсберг площею 267 квадратних кілометрів. За останні 30 років танення льодовика Пайн-Айленд помітно прискорилося — у 2013 році від нього відколовся шматок льоду площею 652 квадратних кілометра, у 2015 році — 582 квадратних кілометра. У 2017 році айсберг відколовся не з краю, а з середини льодовика. Це є ознакою того, що його підточують води знизу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *